icon

אטרקציות אקסטרים בצפון – רעיונות ליום כיף

אטרקציות אקסטרים בצפון – הצפון של מדינת ישראל מציע שפע גדול של סוגי נופש ומקומות להירגע בהם, אבל מה עם קצת אדרנלין? מסתבר שהצפון הירוק, השקט והפסטורלי של ישראל מחביא בתוכו לא מעט אטרקציות אקסטרים לחובבי ההרפתקאות והאקשן שבינינו. לרעיונות עבור אטרקציות אקסטרים בצפון, המשיכו לקרוא…

ימי כיף הם אחת מהפעילויות המועדפות לגיבוש משפחתי או עסקי, בין אם מדובר במשפחה או במקום עבודה הרוצה לפנק את עובדיו. לכן אין פלא, אפוא, כי יום כיף בצפון נחשב למבוקש במיוחד הן עבור אנשים פרטיים והן עבור חברות ועסקים המבקשות ליצור בילוי משותף לעובדים ולפעמים גם לספקים שלהן.

הצפון של מדינת ישראל ידוע בשקט שהוא מציע, בנוף הירוק והמרגיע שלו ובשפע מקומות הלינה והבילוי שהוא מציע לאורחיו. ריבוי המלונות והצימרים, כמו גם מתחמי הקמפינג והטיולים, השבילים המסומנים של רשות השמורות והגנים – מציעים כולם טיולים אהובים במסלולים מרהיבים בצפון המוריק של ישראל.

אבל בעוד רוב המקומות הללו מציעים מרגוע ושקט, יש לא מעט ישראלים – וגם תיירים מחו"ל – המעוניינים דווקא בהפך הגמור של שקט: הם רוצים אקשן ואדרנלין, ומחפשים אטרקציות אקסטרים כחלק מרכזי מדרכי הבילוי שלהם.

מסתבר שגם צפון הארץ הרגוע, השקט והירוק יודע להציע זאת למגוון רחב של קבוצות בגדלים שונים, עם שפע מפתיע של אטרקציות אקסטרים בצפון.

אטרקציות בצפון – לא רק לנוח בצימר

כן, בניגוד לתדמית הרגועה למדי של הצפון בכלל והגליל בפרט, מסתבר שיש לא מעט פעילויות המצריכות סיבולת, כושר, עירנות ובעיקר יצר הרפתקנות – בשטח ההררי הידוע של צפון ישראל. באופן טבעי, ואולי מנוגד למחשבה המקובלת, דווקא הטופוגרפיה המגוונת של צפון ישראל, מאפשרת קיום של פעילויות אקסטרים בצפון.

הפעילויות המוצעות של אקסטרים בצפון נחלקות הן בדרגות הקושי המוצעות, החל מדרגות חובבים קלות וכלה בדרגות מקצועניות של "משוגעים לדבר", והן בהיקף המותאם של הפעילויות לפי גודל הקבוצה המגיעה לביצוע הפעילות.

חלק מפעילויות אקסטרים בצפון דורשות רישוי מיוחד לנהיגה על רכבי שטח כאלו ואחרים, ואילו חלק אחר אינו דורש שום רישיון מיוחד. כמו כן, פעילויות אקסטרים שונות דורשות אמצעי בטיחות המותאמים להם, והסדרים מיוחדים למקרים של תאונות, לרבות ביטוח, חילוץ וטיפול, נכנסים לתוקף בעת ביצוע פעילויות מעין אלו.

אטרקציות אקסטרים ברייזרים בצפון

אחת מפעילויות האקסטרים הפופולאריות ביותר הינה טיול רייזרים בצפון. רייזר, למי שלא יודע, הינו רכב שטח פתוח, הגדול יותר מטרקטורון בדרך כלל, המותאם לתנאי שטח מורכבים. רייזר בדרך כלל כולל הנעה של ארבעה גלגלים, ויש לו מערכות קפיצים המתאימות את גובה הגלגלים באופן דיפרנציאלי לתנאי שטח משתנים.

טיול רייזרים בצפון מתאים לתנאי השטח ההרריים בגליל ובגולן, כמו גם בתוואי השטח של הנחלים השונים המצויים בצפון הארץ. בדרך כלל, רייזר מתאים לשני אנשים או ארבעה, לנוער, ילדים ולמבוגרים, כך שהפעילות מתאימה לקבוצות קטנות בחלוקה לזוגות או אפילו ליחידים.

טיול רייזרים בצפון נחשב לאטרקציה מבוקשת בין היתר בגלל שהכלי עצמו הינו אטרקציה עבור רבים. חברות המפעילות טיולי רייזרים משכירות את הכלים לקבוצות המטיילים, ולא פעם גם מספקות הדרכה ושירותי לוגיסטיקה.

חשוב לומר כי אין צורך ברישיון מיוחד לנהיגה חד פעמית ברכבי רייזר, ולמעשה כל רישיון רכב פרטי מתאים לנהיגה בכלי בתנאי שטח. ישנן הגבלות אחרות על רכבי רייזר, במיוחד בנהיגה על כבישים רגילים המשמשים את התנועה הכללית.

טיול אקסטרים עם טרקטורונים ברמת הגולן

טרקטורונים בישראל הקדימו בהרבה את רכבי הרייזר שהוזכרו קודם, ולמעשה הם חלק מהנוף הישראלי כבר משנות השמונים של המאה הקודמת. הם החלו ככלים חקלאיים, אבל מהר מאוד הפכו לכלים אטרקטיביים לבני נוער בכלל ולמטיילי שטח בפרט.

נהיגה על גבי טרקטורון מצריכה רישיון נהיגה רגיל על רכב פרטי, ורק בעלי רישיון נהיגה כזה יכולים לנהוג בכלי הרכב במסגרת טיול טרקטורונים בצפון או בכל מקום אחר בישראל. הטרקטורון, בניגוד לאחיו הגדול והפחות ותיק, הרייזר, הינו כלי רכב קטן המותאם לנהג אחד בלבד, והינו כלי שטח מצויין בעל עבירות גבוהה גם בתנאי שטח קשים.

כמו עם רייזרים, גם בטיול טרקטורונים בצפון יש צורך להקפיד על נוהלי הבטיחות המחמירים ועל שימוש באביזרי הבטיחות הנכונים, לרבות קסדת בטיחות המותאמת אישית לראש הנהג, ביגוד המכסה את רוב חלקי הגוף ועוד.

רמת הגולן, הסלעית ובעלת תוואי השטח הקשים ביותר בצפון ישראל, היא יעד פופולארי מאוד לטיולי טרקטורונים. לכן טיול טרקטורונים ברמת הגולן בדרך כלל ילווה במדריך ובסיוע לוגיסטי ורפואי במקרי הצורך, ומכיוון שהכלי עצמו מיועד לנוסע אחד בדרך כלל, זוהי אטרקציית אקסטרים המיועדת בדרך כלל לקבוצות קטנות עד בינוניות.

טיול אופנועי שטח

סוג נוסף של אטרקציות אקסטרים בצפון המבוססות על כלי רכב ממונעים הינו טיול אופנועי שטח. כאן כבר נדרש רישיון נהיגה על אופנוע על מנת להצטרף לטיול שכזה, ונדרשת גם הדרכה והכשרה, לפחות בסיסית, בנהיגה על אופנועי שטח בתוואי שטח מאתגרים.

מכיוון שאופנועים הינם רכבים פחות ממוגנים, ישנה סכנה גוברת לפגיעות ופציעות במהלך טיול אופנועי שטח. יש שיגידו שדווקא הסכנה הזו מושכת מטיילי אקסטרים המבקשים להגביר את הסכנה, כמכפיל כח בהרפתקה.

לכן, לא די ברישיון נהיגה על אופנוע; אכן נדרשת הדרכה ראשונית מקיפה לפני היציאה לטיול אופנועי שטח בצפון, כמו גם ליווי צמוד של מדריך מנוסה וכן ליווי לוגיסטי ורפואי למקרי חירום. נדרשת גם הקפדה יתירה על כל נהלי הבטיחות ועל שימוש בכל אביזרי הבטיחות, לרבות קסדת ראש ולבוש מגן.

אטרקציות מימיות ואוויריות

צפון ישראל לא רק מציע אטרקציות ממונעות בשטח, אלא גם שפע של אטרקציות אקסטרים מרתקות במים ובאוויר, כגון רפטינג ושיט קיאקים בנחלי הצפון, טרקטורונים מעופפים וכדורים פורחים, וכן מסלולי הליכה קשים בעלי דרגת סיכון גבוהה. מי שמחפש אקסטרים בצפון, לא יתקשה למצוא אטרקציות אקסטרים בחבל ארץ מקסים זה.

יכול לעניין אותך גם:

קמפינג בצפון - היכרות עם האפשרויות והמקומות השונים שיש לצפון להציע יציאה לטיול קמפינג בצפון
הפקת אירועי קונספט לעסקים  - בעידן מוצף מידע דיגיטלית ומחסור בתשומת לב, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים
אטרקציות בצפון, רמת הגולן מתאים לכולם, משפחה, ילדים ומבוגרים ראשית נציין כי אם חיפשתם אטרקציות
פעילות ODT - תוכניות הדרכה לפיתוח ארגוני (ODT) הן כלי חיוני לעסקים ליצירת סביבת עבודה הרמונית

יכול לעניין אותך גם:

serv_img
השכרת אופנועי שטח
serv_img
טיולי רייזרים
serv_img
חילוצים מהשטח
serv_img
ימי גיבוש
serv_img
השכרת טרקטרונים

מתלבטים איזה מסלול הכי מתאים לכם?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

   אנחנו מרחק נגיעה מטיול שיעיף לכם את הסכך

   מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם
   או לחץ

   logo