icon

חילוצי שטח ממבט ראשון – מאחורי הקלעים

נסיעה עם הג'יפ לאזור הצפון עלולה להסתיים בשקיעה ולחייב חילוצי שטח. אבל איך עושים את זה נכון, מאיפה מתחילים ובעיקר כיצד מונעים את הבעיות הנפוצות מראש?הנה מאחורי הקלעים של אחד הנושאים החשובים ביותר לכל נהג ונהגת.

נסיעה בתנאי שטח היא אחת הסיבות העיקריות לקנות ג'יפ. גם אם לא נוסעים על ג'יפ בדרך לעבודה או למשרד, אין ספק שחובה לשלב את האטרקציה הזו במהלך טיולים ברחבי הארץ. הבעיה היא שבחלק מהמקומות בארץ ובעיקר בחורף או בעונות המעבר, יש חשש להיתקע.

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לתאם מגוון רחב של שירותי חילוצי שטח בהתראה קצרה ובמהירות גבוהה. בנוסף, כל נהג או נהגת שיוצאת לשטח עם ג'יפ או רכבים מתאימים אחרים חייבים לדעת כיצד לחלץ את עצמם. אם מסתכלים על האופן שבו פעולות חילוץ כאלה מתבצעות כבר עכשיו על בסיס יום יומי, לומדים מתוך מה שקורה מאחורי הקלעים גם על מה שיכול להשפיע עלינו בעתיד.

שלבים מומלצים של חילוצי שטח

השלב הראשון של חילוץ עצמי בשטח הוא לנסות להבין מה היכולות של הרכב. מטבע הדברים, יש הבדל בין מכונית פרטית שנתקעת בבוץ או בעלייה לבין רכב 4X4 שלא מצליח להתמודד עם קרקע חולית ודיונות. אם לא בטוחים מה הרכב מסוגל או לא מסוגל לעשות, ניתן להתרשם מהוראות היצרן כפי שמפורטות בספר הרכב.

השלב השני הוא לתאם כל סוג של חילוץ מבוץ או מתנאים אחרים בצורה שמציבה את הביטחון האישי בראש סדר העדיפויות. כל אחד ואחת מאיתנו רוצים לחזור לשגרה כמה שיותר מהר ולהמשיך את הטיול אחרי החילוץ, אבל זה כמובן לא שווה כלום אם ייגרמו נזקים לרכוש או חלילה לחיי אדם. שומרים על הבטיחות ויודעים מה הרכב יכול לעשות? אפשר להתקדם.

למי מתקשרים אם לא מצליחים?

הבעיה האמיתית מתחילה כאשר מנסים לבצע חילוצי שטח בצורה עצמאית אבל לא משיגים תוצאות. עם זאת, אין סיבה להיבהל. יש כיום דרכים שונות לתאם חילוץ ג'יפים בשטח מסביב לשעון, בפריסה ארצית רחבה מאוד ובעיקר באזור הצפון המועד לפורענות.

ביצירת קשר עם שירותי חילוץ ניתן לדעת מה טווח הזמן המשוער להגעה וכמה זה יעלה. אם יוצרים קשר עם חברה שמתמחה בחילוץ, ניתן גם לשאול האם המחיר כולל הקצאת גרר בצפון במידה והרכב לא יניע אם או ייגרמו לו נזקים, פאנצ'רים וכן הלאה. בכל מקרה, בירור לגבי הסוגיות הללו כבר בשיחת הטלפון הראשונה אולי קצת יעכב את השירות, אבל הוא יחסוך עוגמת נפש.

איך מבצעים את החילוץ בצורה בטוחה?

חילוצי שטח וגם גרירה בטוחה מחייבים תהליך עבודה נכון. ראשית, יש להפריד בין המקרים הבאים שדורשים חילוץ ולהתייחס אחרת למאפיינים שלהם:

 • חילוץ בגלל נסיעה מחוץ לשביל מסודר לעומת מעברי סלעים גבוהים
 • חילוץ אחרי טיפוס עליות או ירידות חדות
 • חילוץ אחרי נסיעה בשטח חולי, בוץ או שלג
 • חילוץ אחרי גשמים או שיטפונות

שנית, אסור לצאת לשטח לבד ותמיד חייבים לצרף ג'יפ נוסף. אחרי שנתקעים, צריך לעצור ולבצע הערכת מצב לגבי הסיכונים הכרוכים בכל אפשרות. יש להרחיק צופים ועוברי אורח, להוריד מעט אוויר בצמיגים ולשמור על הקלאץ' או הגיר האוטומטי כדי למנוע נזקים.

אם גוררים, הדגש הוא על בדיקת נקודות החיבור הפיזיות ועל בדיקת בולם הגומי של התקן הגרירה. לבסוף, מוודאים את מנגנון הנעילה של הפין ונוסעים לאט עד המוסך.

יכול לעניין אותך גם:

אטרקציות מוטוריות מתאימה לטווח רחב של גילאים, משתלבת בכל סוג של חופשה ומאפשרת כמעט לכל אחד ואחת
טיולי אקסטרים מבטיחים חוויה בלתי נשכחת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים אם מתלבטים בין פעילויות
נסיעה עם הג'יפ לאזור הצפון עלולה להסתיים בשקיעה ולחייב חילוצי שטח אבל איך עושים את זה נכון, מאיפה
כולם מכירים את המילה "אדרנלין", אבל הרוב לא מבינים את משמעותה האמיתית: אדרנלין הינו חומר המופרש

יכול לעניין אותך גם:

serv_img
ימי גיבוש
serv_img
השכרת טרקטרונים
serv_img
טיולי ג'יפים
serv_img
ימי כיף לזוג
serv_img
ימי כיף

מתלבטים איזה מסלול הכי מתאים לכם?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

   אנחנו מרחק נגיעה מטיול שיעיף לכם את הסכך

   מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם
   או לחץ

   logo